SFS Genç Yetenekler Programı Nedir?

SFS Genç Yetenekler Programı Nedir?

Fakültelerin lisans alanlarında öğrenim gören 3. ve 4. sınıf öğrencileri için uzun dönem staj imkanı ve yarı zamanlı çalışma fırsatı sunan bir programdır.

“Yazılım Teknolojileri” alanında kariyer yapmayı planlayan ve öğrenimine devam ederken iş hayatına da adım atmak isteyen öğrencileri hedeflemektedir.

Kimler Katılabilir?

Kimler Katılabilir?

Mühendislik Fakültelerinin başta Bilgisayar-Bilişim ve Elektrik-Elektronik olmak üzere ilgili diğer tüm bölümleri ile Fen Edebiyat ve İşletme Fakültelerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri programa başvurabilir. Öğrencilerin hafta içi 2 veya 3 iş günü programa katılmaları beklenmektedir.

Zorunlu Staj görevini henüz yapmamış öğrenciler, isterlerse bu program kapsamında zorunlu stajlarını da tamamlayarak programa devam edebilirler.

Programın Süresi ve İşletimi

Genç Yetenekler Programı; SFS – Üniversiteler iş birliği kapsamında karşılıklı imzalanacak ortak bir protokole göre yapılacaktır.

 • 2021 Yılı Güz Döneminde başlayacak programın süresi 4.sınıf öğrenciler için bir yıl ve 3. Sınıf öğrenciler için 1+1 şeklinde uygulanmak üzere iki yıldır. Programın kontenjanı 10 kişi olarak belirlenmiştir.
 • Başvurular 18 Ekim 2021 tarihinde başlayacaktır. Başvuru sonrası seçim aşamasını tamamlayan uygun adaylar ile sözleşme yapılarak adayın “SFS Genç Yetenekler Programı”na katılımı sağlanacaktır. Program, bu konuda görevlendirilmiş ve mentorluk yetkinliği bulunan bir program sorumlusu tarafından yönetilecektir. Öğrenciler mentor eşliğinde oryantasyon ve eğitim süreçlerini tamamladıktan sonra yetkinliklerine göre doğrudan yazılım proje ekiplerinde görevlendirileceklerdir.
 • Çalışma, oryantasyon ve eğitim yeri; SFS Merkez Ofis – İTÜ Ayazağa Teknokent Arı 3 binasıdır. Pandemi dönemine özgün şirket uygulamalarına bağlı olarak kısmen veya tamamen uzaktan çalışma da söz konusu olabilir.
 • Sınıf öğrencileri için; program karşılıklı mutabakat ile 1 yıl daha uzatılabilecektir. Uzun dönem staj üniversite tarafından 1 yıl olarak sınırlandıysa öğrenciler yarı zamanlı çalışma şeklinde programa devam edeceklerdir.
 • 4 . Sınıf öğrencileri için; 1 yıl uzun dönem staj sonrası, öğrencinin mezuniyeti ile birlikte karşılıklı mutabık kalınarak tam zamanlı çalışan olarak SFS ailesine katılımı sağlanabilecektir.
 • Program Sorumlusu tarafından öğrencilerin programa uyumu ve katılımı takip edilecektir. Özellikle devamsızlık yapan veya program kapsamındaki sorumluluklarına gerekli özeni göstermeyen adaylar için program sonlandırılabilecektir. İlk yıl sonunda performans değerlendirmesi yapılacak. (3. Sınıf öğrencileri için) ve uygun adaylarla programa devam edilecektir.

Kazanımları Nelerdir?

 • SFS sigortacılık sektörüne 30 yıldır yenilikçi çözümler sunan öncü ve lider bir teknoloji şirketi olarak sigorta sektörünün önde gelen şirketleriyle “uçtan uca yazılım projeleri” yürütmektedir.
 • Bu program ile öğrencilere prestijli bir teknoloji şirketine ve sigorta sektörüne giriş imkanı sunulmaktadır.
 • SFS donanımlı insan kaynağı ve kullandığı güncel teknolojiler ile öğrencilere gelişim ve kariyer fırsatları sunmaktadır. Programı başarıyla tamamlayan ve mezun olan öğrencilerin gerek SFS’de gerekse birlikte proje yaptığı sigorta şirketlerinde -tam zamanlı olarak- işe alınması hedeflenmektedir.
 • Sigortacılık sektörü dünyada ve ülkemizde önemli bir büyüklüğe ulaşmış ve hızla büyümeye devam etmektedir. Bu program kapsamında öğrencilere; sigortacılığı öğrenebileceği ve sektöre giriş yapabileceği bir ortam sağlanmaktadır. 2020 yılında Dünya sigorta sektörü yıllık prim üretimi 5 trilyon ABD Dolarını aşmıştır. Türkiye’deki prim üretimi ise bir önceki yıla göre %20 artarak 83 milyar TL olarak gerçekleşmiştir.
 • Ayrıca Genç Yetenekleri sektöre hazırlamak için, 3 ayda bir, öğrencilerin ve sigorta şirketlerinden yetkililerin katılacağı Insuretech günleri yapılması planlanmaktadır.
 • Programa katılan öğrencilere asgari ücret üzerinden aylık ödeme yapılacak, SGK primleri yatırılacak ve günlük yemek ücreti verilecektir.
Wallet-2

Maaş

Sözleşmeye göre 2 gün çalışma için asgari ücretin %40’ı, 3 gün için %60’ı aylık ücret olarak öğrenciye ödenir.

Monitor-Laptop

Çalışma Ortamı

Bilgisayar ve çalışma ortamı SFS tarafından sağlanır.

Hamburger

Yemek

Öğlen yemeği için günlük 27 TL ticket verilir.

Smartphone-3

Cep Telefonu Kullanım Yardımı

Aylık 50 TL cep telefonu kullanım yardımı yapılır.

Receipt-4

SGK

SGK primleri okul tarafından karşılanan dönemin ardından SFS tarafından ödenir.

Bus

Öğrenci Mavi kart

Aylık Öğrenci Mavi Kart bedeli karşılanır.

Medal

Başarı Ödülü

Yüksek başarı gösteren öğrencilere proje bitirme başarı ödülü verilir.

Program Künyesi

Program Adı :

SFS Genç Yetenekler Programı :

Son Başvuru Tarihi :

1 Kasım 2021 Pazartesi

Süresi :

1+1 olmak üzere 2 yıl, haftada 2-3 iş günü çalışma.

Kimler için :

Yazılım Teknolojileri alanında kariyer yapmak isteyen Mühendislik Fakültelerinin başta Bilgisayar-Bilişim ve Elektrik-Elektronik olmak üzere ilgili diğer tüm bölümleri ile Fen Edebiyat ve İşletme Fakültelerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri

Kazanımlar :
 • Sigorta sektöründe prestijli bir teknoloji firmasında iş hayatına giriş.
 • Şirket içi eğitim ve gelişim imkanlarından faydalanma ve doğrudan projelerde görev alma.
 • Ücret, SGK ve sosyal haklar.
 • Program sonunda tam zamanlı işe alım imkanı ve kariyer fırsatları.

Başvuru Formu