SFS MindBehind ile İş Birliği Yaptı
1 Mart 2022

SFS MindBehind ile İş Birliği Yaptı

Enterprise Next

Kobi Postası

Sigorta Gündem

Pckoloji Portalı

Sigorta Dünyası

Sigorta Medya

Ruha News

Gazete Demokrat

BT Haber

Sigorta Detay

Sigorta Haber

Tüm Çözümler Tek Platformda Sunulacak

Dijital Sigortacılık alanında çözüm geliştirme vizyonu kapsamında başlatmış olduğu yapay zekâ tabanlı sigortacılık projesi ile geçtiğimiz günlerde TÜBİTAK’tan proje desteği almayı başaran SFS Yazılım ve Danışmanlık, şimdi de yeni bir iş birliği ile dijital alandaki çözüm önerilerini güçlendirmeye devam ediyor. Sektörün önde gelen uluslararası şirketlerinden MindBehind ile iş birliği ve çözüm ortaklığına giden SFS Yazılım ve Danışmanlık, bu yeni iş birliği ile müşterilerinin beklediği ve ihtiyaç duyduğu müşteri etkileşiminde yapay zekâ bazlı çözümleri tek bir platformdan sunacak. SFS Yazılım ve Danışmanlık Genel Müdürü Murat Atıcı, “Bu iş birliğinden oluşan sinerjiyle SFS sigortacılık sektöründe müşterilerine sunduğu dijital önerilerin kapsamını genişletiyor olacak” dedi.

Türkiye’nin önde gelen sigorta yazılım şirketlerden SFS, yeni iş birliği ve anlaşmalarını aralıksız sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde “Yapay Zekâ Tabanlı Sigortacılık Çözümleri Geliştirilmesi” konulu projesiyle de TÜBİTAK’tan destek almayı başaran SFS Yazılım ve Danışmanlık, şimdi de yeni bir iş birliğine imza attı. Gulf, Ray, Quick, Ankara ve Magdeburger Sigorta gibi Türkiye’nin önde gelen toplam 15 dev sigorta şirketine uçtan uca çözümler sunan SFS Yazılım ve Danışmanlık, işletmelere dünya standartlarında yapay zekâ çözümleri sunan uluslararası bir müşteri etkileşim çözümleri sağlayan MindBehind ile iş birliği ve çözüm ortaklığına imza atarak müşterilerinin bu alanda ihtiyaç duyduğu çözümleri SFS’nin diğer çözümleri ile entegre bir şekilde sunabilecek.

Köprü Oluşturacak

SFS Yazılım ve Danışmanlık Genel Müdürü Murat Atıcı, uluslararası arenada boy gösteren, alanında güçlü, bir firma olan MindBehind ile iş birliği anlaşmasına imza atmış olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Atıcı, “SFS, bu iş birliğiyle, alanında uluslararası tecrübe ve bilgi birikimine sahip Mindbehind ile kendi sigorta sektör uzmanlıklarını birleştirip bir köprü oluşturacak. Burada oluşacak sinerjiyle SFS sigortacılık sektörüne sunmakta olduğu dijital çözüm yelpazesini genişletecek” dedi.

Güç Birliği Yapıyoruz

İşbirliğine dair detaylarını anlatan Atıcı, “SFS, MindBehind’in portföyünde olan ürünleri sigorta sektörü müşteri ile buluşturulacak. Sağlayacakları entegrasyon çalışmaları ile birlikte iki sistemi tek platform şeklinde müşterilerin hizmetine sunulacak. Örneğin bizim ürünlerimiz arasına chatbox yok. Ancak bunu talep eden müşterilerimiz var ve bu hizmeti başka yerden almak zorunda kalıyor. MindBehind ile yaptığımız iş birliği sayesinde bu hizmeti artık direkt bizden kendi çözümlerimiz ile bütünleşik olarak alabilecek” diye konuştu.

Müşterilerinin kendi müşterileriyle etkileşimlerini dijital kanallarla zenginleştirmelerine destek olacak chatbot uygulamalarını kurulan iş ortaklığı ile birlikte odaklarına aldıklarını açıklayan Atıcı, “Müşteri etkileşimi konusuna bütünsel olarak yaklaşıyoruz. Müşterilerimizin bu alanda kendi müşterilerine ulaşımında webchat, whatsapp ve chatbot gibi teknolojileri bütünleşik olarak kullanabilecekleri öneriler sunacağız. Dijital açılımımızın önemli kısmını kendi kaynaklarımız ile yaparken, bir taraftan da iş ortakları ile birlikte SFS’nin dijital çözüm portföyünü de genişleteceğiz” dedi. MindBehind Genel Müdürü Oğuzhan Başeğmez’de bu iş birliği ile ilgili “MindBehind olarak dünya genelinde çoğu Fortune 500 de olan 100 civarı müşterimiz var. Artık tüm şirketler dijitalleşmenin ve özellikle de yapay zekalı projelerinin değerinin farkındalar. Biz de şirket olarak satıştan pazarlamaya ve İK’ya kadar birçok alanda yapay zekalı iletişim hizmeti sunuyoruz. Sigorta sektörünün güçlü ismi SFS Yazılım ve Danışmanlık ile de iş birliği yapmaktan ve bu sektöre onlarla uçtan uca bütüncül hizmetin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. MindBehind San Antonio -Amerika ve Köln – Almanya ofislerimiz ile dünya çapında iş birliklerimizi genişletmek ve müşterilerimizle oluşturduğumuz ortak tecrübelerimizle, yeni ve güçlü projelere imza atmak istiyoruz. 500’den fazla istihdamımızı ikiye katlamak en büyük arzumuz” dedi.

Tübitak’tan da Destek Aldı

Geçtiğimiz günlerde de geliştirdikleri Ar-Ge projesiyle TÜBİTAK’tan destek aldıklarını hatırlatan Atıcı, şunları anlattı: “Yapay Zekâ Tabanlı Sigortacılık Çözümleri Geliştirilmesi konulu 1501 TÜBİTAK TEYDEP proje destek başvurumuz onaylandı. Buradaki çalışmalarımız da aralıksız sürüyor. TEYDEP Projesi’ni etkin bir şekilde yönetip projede amaçladığımız kazanımları gerçekleştireceğiz. SFS Yönetimi olarak belirlemiş olduğumuz ana stratejilerimiz arasında da yer alan ‘Yeni Nesil Çözümler’ oluşturmak planına da paralel Yapay Zekâ (AI) bazlı sigortacılık konusunda Ar-Ge çalışmalarımızı devam ettirip, InsureE sigortacılık ürünümüze yeni nesil yetenek ve fonksiyonlar kazandırmayı hedefliyoruz.”